Projektowanie strony internetowych – grafika i multimedia

Strona internetowa to wizytówka online, którą każda firma musi posiadać. Jeśli ktoś szuka dobrego dentysty, nowoczesnych mebli czy przedszkola dla dzieci to na pewno w pierwszej kolejności będzie zaglądał na różne strony internetowe, korzystał z blogów i for. Dlatego też posiadanie witryny internetowej jest rzeczą niezbędną.

Wartościowe projekty stron

projektowanie stron wwwJednak jeśli taka strona nie będzie atrakcyjna, potencjalny klient nie znajdzie interesujących go informacji, a zdjęcia będą niskiej jakości to na pewno nie zachęci go ona do zakupu produktów. Trzeba zatem zadbać o to, by projektowanie stron www w Olsztynie było bardzo estetyczne wizualnie. Od czego trzeba zacząć? Na pewno od layoutu czyli od motywu/ramki strony. Są to kolory i kształty nagłówka, menu, rozmieszczenie przedmiotów, rodzaj fontu. Kolor powinien pasować do branży, nie może być zbyt jaskrawy, ale też strony monochromatyczne nie są polecane. Firmy ogrodnicze stawiają na kolory ziemi, takie jak zieleń czy brąz, agencje reklamowe często eksperymentują z intensywną czerwienią lub fioletem, a firmy finansowe stawiają na niebieski, który ponoć kojarzy się z wiarygodnością. Fonty na stronie nie powinny być zbyt dekoracyjne. Jedynie nazwa firmy czy umieszczone poniżej jej hasło reklamowe może być bardziej ekstrawaganckie.

projektowanie stron wwwJeśli chodzi o fonty w menu i do opisów to stawia się na proste, często bezszeryfowe opcje, które są czytelne i wyraźne. Układ strony powinien być przejrzysty. W nagłówku umieszcza się logo i nazwę firmy. Na pasku górnym lub bocznym umieszcza się menu z kategoriami i kontaktem, natomiast w stopce na dole strony znajdują się rzadziej poszukiwane informacje, takie jak regulamin serwisu, szczegółowe dane kontaktowe (np. NIP, KRS), czy polityka prywatności. Ważne jest także to, by strona została wzbogacona o atrakcyjne grafiki lub inne multimedia. Grafiki dotyczą przede wszystkim produktów. Warto jest umieszczać je na na białym tle, pod różnymi kątami, jak również w zestawieniu np. samo łóżko oraz sała wyposażona sypialnia z tym łóżkiem. Wtedy jest możliwość dokładnego zobaczenia produktu, jak również wyobrażenia sobie jak będzie on wyglądał w naszym wnętrzu.

Niektóre firmy poza zdjęciami mogą stosować także krótkie filmy np. spoty reklamowe, czy też pokazujące produkt w akcji np. terenowy samochód jadący po trudnym terenie, koparka robiąca szybko wykopy, czy prostownica prostująca włosy w błyskawicznym tempie. Takie filmiki na pewno urozmaicą zawartość strony i będą stanowiły atrakcyjną zachętę do zakupu. Dbając o wygląd strony dbamy jednocześnie o postrzeganie firmy w internecie.